< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
Altın Kaplama Zirkon Taşlı Çelik Kelepçe Bilezik
Altın Kaplama Zirkon Taşlı Çelik Kelepçe Bilezik
Altın Kaplama Zirkon Taşlı Çelik Kelepçe Bilezik

Altın Kaplama Zirkon Taşlı Çelik Kelepçe Bilezik (CKL00155)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %46 İndirim
Fiyat : ₺649,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺349,99(KDV Dahil)
₺33,07 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Malzeme Çelik
Metal Stainless steel
Renk Altın Rengi
 
 
 
 
 
 
 
 

ÇELİK ÜRÜNLER

Kadın aksesuar tercihlerinde ilk sıralarda bileklik ve kelepçe bileziklerimiz  % 100 çelik, deri ve silikondan imal edilmiştir. Paslanmayan ve deriye zarar vermeyen, muhteşem bileklik ve kelepçe bilezik modellerine göz atın… Seçeceğiniz bileklik modeliyle kendinize ait bir stil oluşturun! 

Son yıllarda çok başarılı çalışmalara sahip olarak geniş bir Pazar elde etmeyi başarmış olan çelik takı modelleri kategorisinde akla gelebilecek her ayrıntı ince detaylarına kadar düşünülmüştür. Asla solmayan ve cilde zarar vermeyen yapısı sayesinde takılarınız her zaman ki gibi ilk günkü havasını koruyabilecektir. Paslanmaya meyil vermeyen bir de yanında doğal parlaklığını konuşturan özellikle yüzükler için başarının zirvesini oluşturmaktadır diyebiliriz. 

Bilekleriniz boş kalmasın ve yüzüklerinizle takım oluştursun diye dört mevsim boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz bilekliklerde, günden güne kendini göstermektedir. Gümüşle siyah, gold ile siyah ve sadece gold renklerinin hâkim olduğu üzerinde taşların yer aldığı halka bilekliklerde yılın modası haline gelmektedir. 

Ürün yelpazeleri arasında kolye ve küpelere de yer veren çelik, kimi zaman tekli kimi zamanda da takım olarak satın alınabilir. Ayrı ayrı gruplar tercih ederek de kendi Çelik Takı Koleksiyon takımınızı oluşturabilirsiniz. 

 

ZİRKON TAŞI

Zirkon kelime anlamı itibariyle Arapça da "kırmızı" anlamına gelen "zarkun" ve Farsçada ve Kürtçede "altın" ve "renk" anlamına gelen "zer" ve "gun" kelimelerinden türetilmiştir. Antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bu doğal taş eski zamanlarda elmasın kardeşi olarak kabul edilmiştir. Ortaçağ Avrupa’sında sahibine iyi şöhret, bilgelik ve toplum içerisinde statü sağladığına inanıldığından sıklıkla Ortaçağ’ın üst insanları tarafından kullanılmıştır. 


Doğada koyu kırmızı, turuncu, mor, sarı, kahverengi, mavi ve şeffaf olmak üzere pek çok renkte bulunan bir taştır. Mavi ve yeşil renklilerine “starlight” adı verilirken, sarımsı ve şeffaf olanları ise “jargon” diye adlandırılır.

Diğer doğal taşlarla karşılaştırıldığında Zirkon’u eşsiz kılan iki önemli özelliği vardır. Birincisi Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir. İkinci ve en gizemli niteliği ise; dünya üzerinde çıkartılan taşlar arasında en eski element yapılanmasına sahip olmasıdır. Bu özelliği de bilim adamlarını konuya dahil edip, Zirkonoloji isimde bir bilim dalı kurulmasına sebep olmuştur. 

 

Zirkon'un Faydaları


Zirkon gerek rengi gerekse dayanıklılığı itibariyle kişiye canlılık verdiğine inanılan bir taştır. Bu nedenle ruhsal ve fizyolojik olarak kişide genel bir iyileşme vaat etmektedir. Mikrobik hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve mikrop kaynaklı hastalıklara yakalanmış kişileri daha hızlı iyileştirdiğine inanılmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde parlaklık vermek gibi bir etkisi olduğu da kabul gören faydaları arasındadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR