< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
EL İŞİ KARTAL KANADI TASARIM GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KARTAL KANADI TASARIM GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KARTAL KANADI TASARIM GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KARTAL KANADI TASARIM GÜMÜŞ YÜZÜK

El İşi Kartal Kanadı Tasarım Gümüş Yüzük (M00125)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺4.031,12(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.612,45(KDV Dahil)
₺152,35 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş925 Ayar
 Ağırlık12,50 Gram

KARTAL SEMBOLU

İnsanlık kültüründe önemli bir yere sahip olan kartalın, Altay mitolojisinde kendisinden ilk insanın türediğine inanılan canlı olduğu görülür. Hatta bugün hâlâ Garuda adıyla anılan; gövdesi, kol ve bacakları insan biçimli, kartal başlı, kartal gagalı ve kartal biçimli kutsal kuş; Endonezya, Tayland ve Moğolistan’ın milli sembolü olmaktadır. Altay mitolojisinde kartala birçok tanrısal nitelikler verildiği gibi, Zerdüşt inancı onun, Tanrı Vayu’nun kılığına girdiği hayvan olduğunu kabul etmiştir. Şaman inancında Göktanrı olduğuna inanılan Kartal’ın, mitolojilerde çoğunlukla koruyucu ruhun ve adaletin simgesi olduğu görülür. Kartal aynı zamanda hükümdarları ya da beyleri temsilen arma ve bayraklarda sık sık bir güç unsuru olarak yer almıştır.

Türk kültürü bilindiği üzere uzun ve köklü bir geçmişi taşır. Bu kültür yüzyıllar boyunca temas ettiği çeşitli medeniyetler ve geçirdiği evrimler neticesinde sosyal ve ekonomik değişikliklere uğramış, fakat yine yüzyıllar boyunca da bazı değer unsurlarını kaybetmeden koruyabilmiştir.

Hayvan üslubu Türklerin görsel kültüründe asırlarca varlığını koruduğu gibi bozkırda gelişmiştir. Buradan Orta ve Ön Asya’ya kadar yayılmış ve geniş bir coğrafyaya dağılmıştır. Çin sınırından Orta Avrupa’ya kadar uzanan geniş bozkırlarda etkili olmuş, bu bölgelere hâkim olan Türk topluluklarını da yüzyıllarca etkilemiştir. Bozkır sanatına dayanan ve burada yaşayan Türklerin hayat şartlarına uygun olarak hayvanlara yakın ilgilerinden doğmuştur.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR