< < Önceki Sayfaya Dön
EL İŞİ KÖK YAKUT TAŞLI GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KÖK YAKUT TAŞLI GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KÖK YAKUT TAŞLI GÜMÜŞ YÜZÜK
EL İŞİ KÖK YAKUT TAŞLI GÜMÜŞ YÜZÜK

El İşi Kök Yakut Taşlı Gümüş Yüzük (M00110)

Marka : Vav Gumus
Fiyat : $0.00
KDV Dahil : $0.00
Yerli

Gümüş925 Ayar
 Ağırlık16,00 Gram

YAKUT TAŞI

Elmastan sonra ikinci sertlikte yer alan bu kristal, saçtığı ışık ve doğada nadir bulunması nedeniyle en pahalı ikinci taştır. Bu yüzden de pek çok medeniyette ona “Değerli taşların efendisi” denmiştir. Amerika, Avrupa’da çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Güneydoğu Asya Yakut’un anavatanıdır.

Gerçek Yakut Nasıl Anlaşılır?

Yakutun da doğal olmayanları yani insanlar tarafından üretilmiş olanları bulunmaktadır. Sentetik olarak üretilenler çok ucuza mal edilebilmektedir. İnsan yapımı yakutlar, gerçeğine çok yakın olan özelliklerde olabilmektedir. Suni olarak elde edilen bu yakutların içi incelendiğinde doğal olanlarda bulunmayan mikroskobik kabarcıklar ve oyuklar görülecektir. Bunlar, ışıkla birlikte ultraviyole ve kızılötesi ışınını da yansıtmadan geçirmektedirler. Tüm bunların yanında, farklı işlemlerle kalitesi artırılmış, özellikleri iyileştirilmiş yani difüzyona uğramış doğal yakutlar da mevcuttur. Gerçeğini ayırması oldukça zor olan bu taşa sahip olmak istiyorsanız güvenilir sitelerden alışveriş yapmanızı öneririz.

Yakut takı kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Yakut, sert bir yapıya sahip olması nedeniyle darbelere dayanıklıdır. Yakut taşlı kolyeyi taşırken Parfümler, spreyler ve makyaj malzemeleri yakutun parlaklığının kaybolmasına neden olabilir. Köpüklü su ve diş fırçası yakutun parlaksı yapısının bozulmasına neden olabilir bu nedenle bol berrak su içinde bekletilerek temizlenmesi önerilir. Yakut her ne kadar sert bir taş olsa da, kullanılmadığı zamanlarda metal kısmının çizilip zarar görmemesi için diğer mücevherler ile karışık bir şekilde saklanmamalıdır.

Yakut Taşının Faydaları başlıca şu şekildedir;

Geçmişten günümüze şans taşı olarak da bilinen yakut kişiye mutluluk ve güven verir,

Bağışıklık sistemine iyi gelir, kan dolaşımını düzenler.

Olumsuz duygulardan arınmayı sağlar

Sezgilerin güçlü olmasına yardımcı olur.

Eski çağlarda veba ve zehirlenmelere karşı kullanılmıştır.