YENİ ÇAĞ
YENİ ÇAĞ
YENİ ÇAĞ
YENİ ÇAĞ
YENİ ÇAĞ

Islamic Master New Age Silver Ring (İS00101)

Brand : Vav Gumus
Price : $345.00

Silver      925 Milliemes 

Weight   

 26,21 Gram  

YENİ ÇAĞ

Tarihin en önemli olaylarından biri olan, çağ katıp çağ açan İstanbul'un fethini konu aldığımız yüzüğümüz, fethin en önemli yapıtlarından biri olan

Ayasofya'nın minyatür tasarımıyla tamamlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han ve Akşemsettin Hazretleri'nin İstanbul'a giriş sahnesini de konu

aldığımız yüzüğümüzü gravür ve yarı değerli taşlarla bezeyip siz değerli koleksiyonerlere sunmaktayız.

KEHRİBAR veya AMBER

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşıllaşmasıyla oluşmuş, süs eşyası yapımında kullanılan, açık sarıdan kızıla değin türlü renklerde olabilen, kolay kırılabilen, bir yere hızlıca sürtülüp hafif cisimlere yaklaştırıldığında onları kendine çeken, yarı saydam bir maddedir.


Kehribar taşı, etkileri nedeniyle şifalı taş sayılmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu örneklendirecek olursak, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır.


Çoğu insan alerji sıkıntısı yaşamaktadır. Bu olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Kehribarın, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlaması da en büyük özelliklerinden biridir.