İSLAM USTA EMANET GÜMÜŞ YÜZÜK
İSLAM USTA EMANET GÜMÜŞ YÜZÜK
İSLAM USTA EMANET GÜMÜŞ YÜZÜK
İSLAM USTA EMANET GÜMÜŞ YÜZÜK

Islamic Master Safety Silver Ring (İS00119)

Brand : Vav Gumus
Price : $225.00

Silver      925 Milliemes 

Weight   

23,24 Gram  

Yüzüğümüzün üst kısmı Zirkon Taşı ile süslenmiştir.

EMANET

Allah'ın yeryüzündeki halifesi olan insan,

Yaratanın öğüdü ve rehberi olan ruhlar aleminde verdiği misak-ı emaneti yerine getirmekle mükelleftir.

Koruyucu muhafızı ve ilim kapısı tasarımıyla farklı bir çizgiye yön veren yüzüğümüz,

Kuran-ı Kerim simgesi ve ilk ayet olan " Oku, Yaratan Rabbin Adı İle Oku " manasına gelen ayet tamamlanmıştır. 

 

ZİRKON TAŞI

Zirkon kelime anlamı itibariyle Arapça da "kırmızı" anlamına gelen "zarkun" ve Farsçada ve Kürtçede "altın" ve "renk" anlamına gelen "zer" ve "gun" kelimelerinden türetilmiştir. Antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bu doğal taş eski zamanlarda elmasın kardeşi olarak kabul edilmiştir. Ortaçağ Avrupa’sında sahibine iyi şöhret, bilgelik ve toplum içerisinde statü sağladığına inanıldığından sıklıkla Ortaçağ’ın üst insanları tarafından kullanılmıştır. 


Doğada koyu kırmızı, turuncu, mor, sarı, kahverengi, mavi ve şeffaf olmak üzere pek çok renkte bulunan bir taştır. Mavi ve yeşil renklilerine “starlight” adı verilirken, sarımsı ve şeffaf olanları ise “jargon” diye adlandırılır.

Diğer doğal taşlarla karşılaştırıldığında Zirkon’u eşsiz kılan iki önemli özelliği vardır. Birincisi Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir. İkinci ve en gizemli niteliği ise; dünya üzerinde çıkartılan taşlar arasında en eski element yapılanmasına sahip olmasıdır. Bu özelliği de bilim adamlarını konuya dahil edip, Zirkonoloji isimde bir bilim dalı kurulmasına sebep olmuştur. 

 

Zirkon'un Faydaları


Zirkon gerek rengi gerekse dayanıklılığı itibariyle kişiye canlılık verdiğine inanılan bir taştır. Bu nedenle ruhsal ve fizyolojik olarak kişide genel bir iyileşme vaat etmektedir. Mikrobik hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve mikrop kaynaklı hastalıklara yakalanmış kişileri daha hızlı iyileştirdiğine inanılmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde parlaklık vermek gibi bir etkisi olduğu da kabul gören faydaları arasındadır.