< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
EL İŞİ KOÇ BOYNUZU TESBİH
EL İŞİ KOÇ BOYNUZU TESBİH

KOÇ BOYNUZU EL İŞİ TESBİH (EL00101)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺1.849,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.249,99(KDV Dahil)
₺118,10 'den başlayan taksitlerle
Yerli

 Tesbih Uzunluğu:42 cm
 Tane Eni:11,5 mm
 Tane Boyu:12 mm
 Püskül:Standart
 KesimKüre

EL İŞİ TESBİHLER

Her tesbih ayrı ayrı özel ağaçtan el işi olarak üretilmiştir. Hepsi aynı ustanın elinin emeğidir ve gözünün nurudur. Böyle bir tesbihe sahip olmak ayrıcalıktır. Aynı tesbihi bir daha bulmak mümkün değil. Ayrıca özel günlerde sevdikleriniz için anlamlı bir hediye olacaktır.


KOÇ BOYNUZU

Koç Boynuzu Tesbihler üretiminde koçların boynuzları kullanılmaktadır. Üretimi oldukça zordur. Koç boynuzunun keratin yapısı ve şekli itibariyle tespih tanesi çıkarmak ustalar için zorluklar çıkarmaktadır. Ustalar üretiminde koç boynuzlarını dikkatle işçilik göstermektedirler. Ülkemizde besicilik için üretilen koçların boynuzları sıkça bulunabilen bir malzemedir. Ancak koç boynuzunu değerli kılan sahip olduğu yapısına rağmen tesbih üretiminin kusursuz yapılmasıdır. Keratin yapısı dolayısıyla çok kuvvetli ve dayanıklı bir malzemedir.

Anadolu’da kullanımı oldukça yaygındır. Hemen hemen her tesbih severin elinde veya koleksiyonunda bulunmaktadır. Günlük çekimi çok uygundur. Renkleri koyu siyah ve süt beyazına değişiklikler göstermektedir. Bu da her tesbihin nadir ve eşsiz olmasını sağlamaktadır. Yani bir koç boynuzunun asla bir benzeri yoktur. Genellikle kızarmış renkte bulunan koç boynuzları tercih edilmektedir. Sahip olduğu kızarmış turuncu tonlarındaki renkleri göz kamaştırıcıdır. Hediyelik olarak da sevdiklerinize vermekten mutluluk duyacaksınız.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR