< < Önceki Sayfaya Dön
Doğal Taşlı Ayyıldız Yüzük
Doğal Taşlı Ayyıldız Yüzük

Zirkon Taşlı Ay Yıldız Gümüş Yüzük (KAR00240)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺1.950,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.649,90(KDV Dahil)
₺155,89 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Maden                      925   Ayar Gümüş
Ağırlık        13,50 Gram
Maden Rengi   Gümüş
Taş Rengi   Kırmızı
Taş Cinsi   Akik
Tema   Vatan
Garanti Süresi (Ay)   24
Stok Kodu   KAR00240

ZİRKON TAŞ NEDİR

Zirkon kelime anlamı itibariyle Arapça da "kırmızı" anlamına gelen "zarkun" ve Farsçada veya Kürtçede "altın" ve "renk" anlamına gelen "zer" ve "gun" kelimelerinden türetilmiştir. Antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bu doğal taş eski zamanlarda elmasın kardeşi olarak kabul edilmiştir. Ortaçağ Avrupa’sında sahibine iyi şöhret, bilgelik ve toplum içerisinde statü sağladığına inanıldığından sıklıkla Ortaçağ’ın üst insanları tarafından kullanılmıştır. 

Doğada koyu kırmızı, turuncu, mor, sarı, kahverengi, mavi ve şeffaf olmak üzere pek çok renkte bulunan bir taştır. Mavi ve yeşil renklilerine “starlight” adı verilirken, sarımsı ve şeffaf olanları ise “jargon” diye adlandırılır.

Diğer doğal taşlarla karşılaştırıldığında Zirkon’u eşsiz kılan iki önemli özelliği vardır. Birincisi Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir. İkinci ve en gizemli niteliği ise; dünya üzerinde çıkartılan taşlar arasında en eski element yapılanmasına sahip olmasıdır. Bu özelliği de bilim adamlarını konuya dahil edip, Zirkonoloji isimde bir bilim dalı kurulmasına sebep olmuştur. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR