< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
ZULTANİTE TAŞLI MÜHRÜ ŞERİF GÜMÜŞ YÜZÜK
ZULTANİTE TAŞLI MÜHRÜ ŞERİF GÜMÜŞ YÜZÜK
ZULTANİTE TAŞLI MÜHRÜ ŞERİF YÜZÜK

Zultanit Taşli Mührü Şerif Gümüş Yüzük (YO00330)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺2.724,74(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.089,90(KDV Dahil)
₺102,98 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş 925 Ayar
 Ağırlık 16,00 gram

MÜHRÜ ŞERİF

Resûl-i Ekrem (ASM) Sasani İmparatoru Kisrâ, Bizans İmparatoru Kayser ve Hebaşistan Kralı Necâşî gibi yabancı devlet başkanlarına mektup yazmak istediğinde kendisine onların mühürsüz mektupları okumadıkları hatırlatılmış, o da yuvarlak siyah akik taşlı gümüş bir mühür (yüzük) edinmiştir. (Buhârî, Libâs, 52; Müslim, Libâs, 56, 58)

   “Muhammed resûlullah” ibaresi yer alıyordu. (Buhârî, Li-bâs, 55; Tirmizî, eş-Şemâ’il, s. 46)

Mektuplardan ve aktarılanlardan anlaşıldığına göre Resulüllah (Sallallahu Aleyhi ve sellem)in mührü bu şekildeydi.

Mühür demek “ben, benim sözüm” demektir. Yani Resulüllah efendimiz yazdırdığı mektuba “benim ifadelerim” demek kastıyla mühür vurmuştur.

DİASPOR (ZULTANİT) TAŞI

Zultanite taşı Dünya üzerinde sadece Türkiye'de bir madenden çıkartılmaktadır. Henüz Dünya üzerinde yeni yeni tanınmaya ve kullanılmaya başlanan bu gerçekten de kaliteli ve bir o kadar muhteşem bir taştır. Muğla'nın Milas civarında bir dağın içerisinden elde edilmektedir. Kazma, kürek ve keskiler kullanılarak nazikçe ve yavaşça çıkartılır. GIA (Gemological Institute Of America), AGTA (American Gem Trade Association), ICA (International Colored-Gemstone Association) gibi büyük organizasyonlarda kabul edilmiş ve oldukça beğenilmiştir. Zultanit taşı yer altından çıkartıldıktan sonra hiç bir işlem yapılmadan kullanılabilinen bir kaç taştan birisidir. Zultanit takıları günümüzde oldukça fazla talep edilmekte ve rağbet görmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR