< < Önceki Sayfaya Dön
Akik & Onix Taş Tesbih Tuğralı Gümüş Püskül
Akik & Onix Taş Tesbih Tuğralı Gümüş Püskül

Akik & Onix Taş Tesbih Tuğralı Gümüş Püskül (DTT00118)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %44 İndirim
Fiyat : ₺899,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,99(KDV Dahil)
₺60,73 'den başlayan taksitlerle

Tesbih Uzunluğu 24 cm
Tane Eni 8 mm
Tane Boyu 8 mm
Kesim Küre
Renk Siyah & Beyaz
Püskül Madeni Gümüş
Taş Cinsi Onix & Akik

ONiKS / ONYX (Sağlık Taşı)

Oniks Taşı, sahip olduğu enerjisi ile hastalıklara karşı enerjiyi tazeler ve vücudun direnç kazanmasına yardımcı olur. Odaklanmaya yardımcı olur.

Oniks taşı güçlü enerjisi ve göz alıcı güzelliği ile en eski uygarlıklar tarafından bile bilinen ve kullanılan bir doğal taştır. Eski zamanlarda Siyah Oniks Taşı kutlamalarda, cenaze törenlerinde ve savaş sırasında savaşçıları korumak ve güçlendirmek için kılıçlarda, kalkanlarda ve zırhlarda koruyucu olarak kullanılırdı. Günümüzde Oniks tesbihoniks taşı kolye ve bileklikler hala oldukça fazla ilgi görmektedir.

Uzun bir hastalık, uzun süreli çalışma projesi, zorlu egzersiz veya kilo verme programı veya kişinin kaynaklarını tüketen herhangi bir durumdan sonra fiziksel güç için Onyx’i kullanın. Enerjilerin dağılmasına izin vermek yerine, enerjilerin tutulmasına yardımcı olur, kişinin canlılık ve canlılık, dayanıklılık ve odaklanma geliştirmesini sağlar.

Oniks doğal taşı dünyaya ve aileye aidiyeti güçlendirir ve kişinin kök salmasına yardımcı olur. Topraklayıcı ve istikrarlıdır, agresif enerjileri alır ve onları fiziksel ve zihinsel güç, sebat ve dayanıklılık oluşturmak için kullanır.

Oniks Taşı Özellikleri ve Faydaları:

  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiğine, vücuda dayanıklılık ve canlılık sağladığına ve hastalıklardan sonra nüksleri önlediğine inanılır.
  • Kederi ortadan kaldırıp ve fiziksel veya duygusal yaralardan acıyı serbest bırakarak mutluluk ve iyi talihi öektiği düşünülür.
  • Kendine güveni ve iddiayı güçlendirir.
  • Soğukkanlı olunması gereken çatışma durumlarına sakinliği sağlar.
  • Duyularınızı ve içgüdülerinizi keskin tutmak için kişisel bir koruma tılsımı olarak kullanılması önerilir.
  • İşyerindeki olumsuz düşünceleri, eleştirileri ve manipülatif kişilerin negatif enerjisini uzaklaştırdığına inanılır.
  • Karanlıkla ilişkili kabuslara ve korkulara karşı korunma sağlar.

 

 

AKİK TAŞI

Vücuda temas etmesi ile birçok hastalığın ve ağrıların dinmesinde etkili olduğu bilinen akik taşı yeryüzündeki en doğal ve faydalı taşlardan biridir. En çok da psikolojik rahatsızlıklar üzerindeki olumlu etkisi nedeniyle pek çok ülkede alternatif tıp alanında akik taşından da faydalanılmaktadır. Olumlu enerjisi yüksek bir taş olarak vücut sağlığına olan etkileri kadar stresi ve heyecanı azaltması gibi etkileri de her yönden bu taşın faydasını öne çıkarmaktadır.

Dünya’da ve ülkemizde doğal olarak çıkarılması ve kullanım alanı oldukça yaygın olan akik taşı dünya ülkeleri arasında Hindistan, Çin, Brezilya ve İtalya gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Ülkemizde ise Karadeniz sıradağlarını meydana getiren volkanik taşların içerisinden çıkarılmaktadır. Ayrıca Ankara da akik taşına ev sahipliği yapan diğer önemli illerimiz arasındadır.

Her bölgede farklı bir isimle anılan Akik taşı hem estetik güzelliği hem de yaydığı enerji nedeniyle pek çok insan tarafından sevilmiştir. Akik isminin kökeni incelendiğinde ismini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden aldığına inanılır. Günümüzde doğal taş aksesuarlarda sıkça rastladığımız bu özel taş eski çağlardan beri süs eşyası ve mücevher olarak kullanılmış oldukça değerli bir özelliktedir. 

Faydaları saymakla bitmeyen akik taşının kullanımı özellikle İslam ülkelerinde yaygındır.  Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in de hatem yani mühür anlamında bir akik yüzük taşıdığı rivayet olunmaktadır. Akik taşının en bilinen faydası  kişiyi ruhsal açıdan korumasıdır. Güçlü bir enerjisi olan bu taş gerginliği ve stresi azaltarak kişinin uyumsuzluklarını en aza indirir.

Kişiyi sosyalleştirerek çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda dünyevi başarıya yardımcı olarak kişiyi yorgunluktan ve tükenmiş hissetme duygusundan uzaklaştırır.  Bunun yanı sıra ağrıları azalttığı, cilde ve kemiklere iyi geldiğine inanılmaktadır.

Akik Taşının Ruhsal Faydaları

Ruhsal anlamda insan üzerindeki stresi ve gerginliği azaltırken etrafa karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olabilmeyi sağlamaktadır. Pozitif enerjisi yüksek bir taş olarak üzerinde akik taşı bulunduran ve enerjisi negatif yönde olan kişilerin enerjilerinin yükseldiğine şahit olmaları söz konusudur. İnsanın kendisini daha iyi ifade etmesine ve çekingen karakterde olan insanların daha dışa dönük birer insan olmalarını destekleyici ruhsal etkileri de bulunmaktadır.

Akik Taşının Fiziksel Faydaları

Fiziksel anlamda ise akik taşının temas ettiği bölgelerdeki ağrıların azalması ve ısınması bu taşın en çok yararlanılan özelliklerindendir. Cilt hastalıklarını iyileştiricietkisinin yanı sıra diş ve kemiklerin güçlenmesinde ve korunmasında da ciddi faydaları vardır. Hamile kadınların bu süreçte akik taşı kullanmaları başta kendi sağlıkları olmak üzere bebeğin gelişimini de olumlu yönde etkileyecektir. Damar rahatsızlıklarının giderilmesi ve vücuttaki gazın azalmasında yine akik taşından fayda sağlanması söz konusudur.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR