KAR00231
$120.00
KAR00206
$65.00
$95.00
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
KAR00122
$120.00
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
KAR00218
$115.00
KAR00210
$180.00
$290.00
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
KAR00182
$65.00
$95.00
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo

Osmanlı Koleksiyonu

Osmanlı yüzük erkek modelleri pek çok kişi tarafından çok beğenilir. Osmanlı Devleti, 600 yıldan beri hâkim olduğu topraklarda barış ve huzur getirmiştir. Osmanlı Devleti dönemi boyunca 36 padişah hükümranlık yapmıştır. Her padişahın kendine ait mührü vardır ve bu mühürler tuğra olarak adlandırılır. Günümüzde hala Osmanlı tuğra yüzükler kullanılmaktadır. Tuğralar aynı şekilde padişahların imzası olarak da bilinir.

Osmanlı dönemine ait motiflerden meydana getirilen motifli ve motifsiz yüzük modelleri bulunmaktadır. Taşlı modeller daha göz alıcıdır çünkü üstlerinde oniks, sedef, zirkon, kaplan gözü veya akik taşları kullanılmaktadır. Taşsız Osmanlı yüzükleri daha sade ve estetik görünümü ile göz kamaştırır. 925 ayar yüzükler farklı fiyat skalalarında incelenir. Osmanlı yüzük erkek fiyatları için web sitemize göz atabilirsiniz.

Osmanlı Koleksiyonu Tuğralı Yüzükler

Osmanlı tuğralı yüzük modelleri hüküm sürülen padişahın imzasını taşımaktadır. Hat sanatı ile ince ince işlenen tuğralı yüzükler her ne kadar birbirine çok benziyor gibi görünse de her birinin anlamı farklıdır. Tuğ, sele, beze, hançere bölümlerinden meydana gelen tuğraların üstünde padişahların babalarına ait isimlere rastlamak da mümkündür. Günümüz teknolojisinde farklı bir şekilde kalıplaşmış yüzük tasarımları bulmak olasıdır. Üstelik gri, siyah, gümüş rengi gibi farklı renk tonlarında Osmanlı yüzük modeline ulaşmak oldukça kolaydır. Fakat bunun için güvenilir sitelerin tercih edilmesi gerekir.

Osmanlı Koleksiyonu Armalı Yüzükler

Osmanlı koleksiyonu armalı yüzükler de günümüzde çok sık tercih edilir. 19.yüzyılda ortaya çıkan Osmanlı armaları günümüzde çok şeyi ifade etmektedir. Tuğra, güneş motifi, kavuk, hilafet sancağı, çapa, kılıç ve mızrak gibi simgeler bulunmaktadır. Bu armalar günümüzde farklı biçimlerde kullanılarak yüzüklerde aksesuar niteliğini taşımıştır.

Osmanlı Yüzükleri Kullanım Alanı

Osmanlı yüzükleri kullanım alanı oldukça geniştir. Resmi yerlerde, günlük olarak ve işyerinde bu yüzükleri kullanabilirsiniz. Özel günlerde de hoş estetik görünüm için Osmanlı yüzükleri tercih edebilirsiniz. Her yaşa ve her zevke uygun Osmanlı yüzük motifi mevcuttur. Fiyatlar da yüzüğün tasarımına göre farklılık gösterir. Fakat bütçenize uygun fiyatlarda ürün temin etmek istiyorsanız Vav Gümüş sitesini tercih edebilirsiniz.