< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
KALPLER ALLAH'I ZİKİRLE TATMİN OLUR GÜMÜŞ YÜZÜK
KALPLER ALLAH'I ZİKİRLE TATMİN OLUR GÜMÜŞ YÜZÜK
KALPLER ALLAH'I ZİKİRLE TATMİN OLUR GÜMÜŞ YÜZÜK

KALPLER ALLAH'I ZİKİRLE TATMİN OLUR GÜMÜŞ YÜZÜK (BY00123)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺3.732,52(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.493,01(KDV Dahil)
₺141,06 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş925 Ayar
 Ağırlık16,00 gram

 

Yüzük Mine İşlemelidir.

 

Yüzüğün üstünde Ra’d Sûresi 28. Âyet işlenmiş  اَلَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللّٰهِۜ  "Elleżîne âmenû vetatme-innu kulûbuhum biżikri(A)llâh".  Yüzüğün her iki yanına Elif-Vav kazınmış. 


 RA'D SURESİ VE BU AYETİN ANLAMI


Adını on üçüncü âyetinde geçen ve “gök gürültüsü” anlamına gelen ra‘d kelimesinden alır. Kırk üç âyet olup fâsılaları ب، د، ر، ع، ق، ل، ن harfleridir. Tamamının Mekkî veya Medenî olduğu söylendiği gibi bazı bölümlerinin Mekke döneminde ve bir bölümünün Medine’de nâzil olduğu da belirtilmiştir. Bununla birlikte üslûbu ve içerdiği konular dikkate alındığında sûrenin Mekke döneminde indiği şeklindeki görüş ağırlık kazanır. Mekke devrinde nâzil olan ve hurûf-ı mukattaa ile başlayan Yûnus, Hûd, Yûsuf ve İbrâhîm sûreleri arasında yer alması da buna işaret eder. Sûrede, Allah’ın varlığına, birliğine ve kudretine dair çeşitli delillerin öne çıkarılması ve Hz. Peygamber’i Mekkeli müşriklerin baskılarına karşı teselli eden bir üslûbun hâkim olması, sûrenin Resûlullah’ın amcası Ebû Tâlib ile hanımı Hz. Hatice’nin vefatından sonra müşriklerin eziyetlerinin arttığı dönemde nâzil olma ihtimalini kuvvetlendirmektedir. 

 

Söz konusu olan Âyeti kerime dünya ve içindekilerin fani olduğunu, insanın sevdiği ne varsa kısa ömürlü olduğu yada insanın kısa ömürlü olduğunu bu yüzden insanı ve kalbini tatmin etmediğini bunun yerine ancak Allah'ı anmak ve emrine riayet etmekle kalplerin tatmin olacağını ifade eder.

 

ELİF – VAV HARFLERİNİN ANLAMI

Kolye ve yüzüklerde sıklıkla karşılaştığımız Elif, Vav harflerinin anlamı nedir?

Dini figürlerin yer aldığı takı kullanmayı sevenlerin de tercih ettiği modellerin başında geliyor.

 

Vav harfi Arap elfabesinin 27. harfidir. Peki neden Vav’lı aksesuarların dini açıdan derin anlamlar taşıdıklarına inanılıyor? İşte yanıtı… Tasavvuftaki Vav harfinin anlamına bakıldığında harfin, şekil olarak hem secde eden insana hem de anne karnındaki cenin duruşuna benzediğine inanılıyor.

 

Bu benzetmeler neticisinde de; Vav harfli takıların insanların yaradana kulluğunu temsil ettiğine ve Allah’ın birliğini gösterdiği anlamı çıkarılmakta. Hatta; Vav harfi ile ilgili sözler arasında en bilinen tabir olan “Vav gibi olmak”  tabiri de; ‘Kulluğunu bilmek ve secde etmek. Allah’a yakın olmak’ anlamında kullanılıyor.

 

Bu nedenle de üzerinde Vav harfi taşımanın kişiye neşe ve huzur getireceği ve iç sıkıntılardan uzaklaştıracağına inanılır.

 

Bütün mahlukat ana karnında `Vav`ken, `Vav` gibi kıvrılmışken, dünya gelince `Elif` olup dimdik durur. “Elif” harfi insanın, haksızlığa, zülme ve yanlışa karşı duruşunu temsil ettiğine ianılır. Hayatı boyunca fiziki olarak “Elif” olarak yaşar, ihtiyarladıkça tekrar “Vav” gibi iki büklüm olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR