< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
KEHRİBAR SELÇUKLU ARMALI GÜMÜŞ YÜZÜK
KEHRİBAR SELÇUKLU ARMALI GÜMÜŞ YÜZÜK
SELÇUKLU ARMALI YÜZÜK

Kehribar Selçuklu Armalı Gümüş Yüzük (YO00305)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺4.479,02(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.791,61(KDV Dahil)
₺169,28 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş 925 Ayar
 Ağırlık 18,00 Gram

SELÇUKLU ARMASININ ANLAMI

Çift başlı kartal Doğu’yu ve Batı’yı temsil ederek, Selçuklunun hükmettiği alanları simgelemektedir. Çift başlı kartal Selçuklulardan önce ve sonra da birçok devlet tarafından kullanılmıştır.

Çift başlı kartal armasının kullanımı Roma İmparatorluğuna kadar götürülebilir. Öncelikle kent devleti olarak kurulan Roma, zamanla bilinen dünyanın büyük bir kısmına hakim oldu. Roma imparatorluğu bayrağında kartal sembolü bulunduruyordu. İmparatorluğun Doğu ve Batı olarak ikiye bölünmesinden sonra kartal sembolünü batı kısmı kullanmaya devam etti. Doğu Roma’da ise çift başlı kartal sembolükullanılmaya başlandı. Doğu Roma’nın yani Bizans’ın çift başlı kartalı kullanmasındaki amaç da kendini doğunun ve batının hakimi olarak görmesidir.

KEHRİBAR NEDİR?

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşıllaşmasıyla oluşmuş, süs eşyası yapımında kullanılan, açık sarıdan kızıla değin türlü renklerde olabilen, kolay kırılabilen, bir yere hızlıca sürtülüp hafif cisimlere yaklaştırıldığında onları kendine çeken, yarı saydam bir maddedir.

 

Kehribar taşı, etkileri nedeniyle şifalı taş sayılmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu örneklendirecek olursak, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır.

 

Çoğu insan alerji sıkıntısı yaşamaktadır. Bu olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Kehribarın, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlaması da en büyük özelliklerinden biridir.

 

SAFİR TAŞININ ÖZELLİKLERİ

Değerli taş denince akla ilk gelen şifalı taşlardan biri şüphesiz safir taşıdır. Halk arasında kader taşı veya gök yakut olarak da bilinir. Genellikle mavi rengi ile tanınan safir taşı, kırmızı, mor ve sarı gibi çeşitlere de sahiptir. Bayanların ilgi göstermesinin yanı sıra, pek çok erkek için de aksesuar kullanımı alanında değer gören bir taştır.

Eski dönemlerde krallar kendilerini kötülüklerden korumak amacıyla safir taşından yararlanırlardı. Göz alıcı mavi renginden ötürü Göklerin Temsilcisi olarak da adlandırılmıştır. Doğada pozitif enerji vermesi ile değerli kılınan nadir taşlardan biri olan safir taşı, bilimsel olarak da insanlara etkisi kanıtlanmış bir taştır. Söz konusu taşın içeriğindeki kimyasal bileşenlerin ve etkileyici renk tonlarının hastalıklara karşı iyi geldiği düşünülmektedir. Genellikle Orta Doğu ülkelerinin vazgeçilmez bir şifa kaynağı olarak, halen günümüzde safir taşının kullanımı yoğun bir şekilde devam etmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR