< < Önceki Sayfaya Dön
Lale Ağacı El İşi Tesbih
Lale Ağacı El İşi Tesbih

Lale Ağacı El İşi Tesbih (EL00115)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺1.849,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.249,99(KDV Dahil)
₺118,10 'den başlayan taksitlerle
Yerli

 Tesbih Uzunluğu: 38,5 cm
 Tane Eni: 7,3 mm
 Tane Boyu: 11,5 mm
 Püskül: Standart
 Kesim Damla
 
 
 
 
 
 
 
 

EL İŞİ TESBİHLER

Her tesbih ayrı ayrı özel ağaçtan el işi olarak üretilmiştir. Hepsi aynı ustanın elinin emeğidir ve gözünün nurudur. Böyle bir tesbihe sahip olmak ayrıcalıktır. Aynı tesbihi bir daha bulmak mümkün değil. Ayrıca özel günlerde sevdikleriniz için anlamlı bir hediye olacaktır.

 

LALE AĞACI (LİRİODENDRON TULİPEFERA)

Geçmişten günümüze güzelliğin, zerafetin,zenginliğin ve gücün simgesi olarak kullanılan,en sevilen çiçeklerin başında gelen,Osmanlı İmparatorluğunun bir devrine ismini vermiş olan lalenin agaçta yetiştiğini biliyormuydunuz ? Evet yanlış duymadınız.Bu yazımda bilinen en eski ağaçlardan olan fakat popülerliğini gizli tutarak günümüze kadar gelmeyi başaran Lale ağacından bahsetmek istiyorum.

Bu ağacın yapraksız hali bile oldukça zarif ve heybetlidir. İlkbaharın geldiğini müjdeleyen bir önceki senenin sürgünlerinden çıkan genç yaprakçıklar, ağacın dallarına hayat vererek size sunacakları görsel şölene hazırlanırlar. Bu ağacın yapraklarına başka bir ağaçta rastlamanız mümkün değildir. Yaprakların orta kısımları makasla kesilmiş gibi düzgün, köşeleri ise sivridir.Adeta perdeli bir ördek ayağı şeklindedir.Yapraklarında görülen sivri oluşumlar her ne kadar ağaca sert ve keskin bir görünüm vermiş olsa da açan beyaz-sarı renkli turuncu lekeli muhteşem çiçekleri ve sonbaharın gelmesi  ile birlikte yaprakların dönüştükleri altın sarısı rengi onun bu sert görünümünü gizler ve siz elinizin altında bulunan bu gizli hazinenizin farkına varırsınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR