< < Önceki Sayfaya Dön
Özel İşlemeli Gümüş Tesbih
Özel İşlemeli Gümüş Tesbih

ÖZEL TASARIM GÜMÜŞ TESBİH (G00111)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺2.299,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.499,99(KDV Dahil)
₺141,72 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş925 Ayar
Ağırlık25 gram
KesimKüre
Uzunluk21,5 cm
Tane Eni7,5 mm
Tane Boyu7 mm

GÜMÜŞ TESBİH

925 ayar gümüş el işçiliği ile titizlikle elde üretilmiş rodyum kaplamalı gümüş tesbih.

GÜMÜŞ NEDİR?

Beyaz renkli bir metal olan gümüş, yıllar içerisinde kararan ve yumuşak yapısı ile geçmişten izler barındıran bir madendir. Doğada serbest halde bulunması zor olan gümüş, toprak yüzeyinde tek başına bulunabilir. Havadan etkilenmeyen gümüş, dövülerek işlenebilir ve hatta tellere ayrılabilir. Elektrik ve ısıyı ideal düzeyde ileten gümüş, altından daha az değerli olması ile tüm dünyaya yayılmıştır.

İlk olarak Romalılar tarafından işlenen gümüş, günümüzde birçok endüstride kullanılmaktadır. Dişçilikten elektrik – elektroniğe kadar, geniş bir kullanım alanı mevcuttur. En çok takı ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Gümüşün elde edilmesi de oldukça meşakkatli bir iştir. Doğal gümüş, saf veya daha çok altın, bakır, cıva gibi diğer metallerle alaşım halindedir. İspanya’da 1860 yılında bulunan sekiz tonluk külçeise hala en büyük maden olarak yerini korumaktadır.

Gümüş doğada serbest ve tek başına bulunabildiği gibi birçok bileşen ile birlikte de bulunabilmektedir. Erime noktası 961,9 °C, kaynama noktası 1950 °C’dir. En bilinen gümüş bileşenlerinden biri olan gümüş oksit, aşırı ısıya maruz bırakıldığında tamamen gümüşe dönüşebilen bir bileşendir. Gümüş sülfür ise kararlı bir gümüş bileşenidir ve hidrojen sülfürü gümüş tuzu içerisinde geçirme yöntemi ile elde edilmektedir.

Gümüş elementi birçok çeşide sahip olan ve ülkemizde çokça bulunan bir elementtir. Bu sebeple elektrik ve elektronik başta olmak üzere pek çok alanda gümüşün sağlamlığı ve iletkenliğinden faydalanılmaktadır. Süs eşyası yapımında, dişçilikalanında, pil üretiminde ve para imal edilirken gümüş elementinden fayda sağlanmaktadır. Kullanım alanı oldukça fazla olan gümüşe, gündelik hayatımızın birçok detayında rastlamak ve kullanmak mümkündür.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR