< < Önceki Sayfaya Dön
Yeşil Kehribar Taşlı Göktürk Gümüş Yüzük
Yeşil Kehribar Taşlı Göktürk Gümüş Yüzük
YEŞİL KEHRİBAR TAŞLI GÜMÜŞ YÜZÜK

Yeşil Kehribar Taşlı Göktürk Gümüş Yüzük (H00311)

Marka : Vav Gumus
Fiyat : $55.00
Yerli

Maden                      Gümüş  925   Ayar
Ağırlık        8,50 Gram
Maden Rengi   Gümüş
Taş Rengi   Yeşil
Taş Cinsi   Kehribar
Tema   Asalet
Garanti Süresi (Ay)   24
Stok Kodu   H00311

Yüzüğün ortasındaki sembol, Göktürk'lerdeki Trisula veya Neptün sembolüdür. Dört köşedeki harfler Göktürk,çe "VATAN" yazıyor. 

 

 

Doğu Türkistan Gansu'da bulunan kaya yazıtlarındaki Trisula sembolu.

 

 

Astrolojideki Neptün sembölü.

 

 

KEHRİBAR NEDİR?

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşıllaşmasıyla oluşmuş, süs eşyası yapımında kullanılan, açık sarıdan kızıla değin türlü renklerde olabilen, kolay kırılabilen, bir yere hızlıca sürtülüp hafif cisimlere yaklaştırıldığında onları kendine çeken, yarı saydam bir maddedir.

 

Kehribar taşı, etkileri nedeniyle şifalı taş sayılmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu örneklendirecek olursak, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır.

 

Çoğu insan alerji sıkıntısı yaşamaktadır. Bu olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Kehribarın, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlaması da en büyük özelliklerinden biridir.