< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
KAPTAN BRÖVELİ SEDEF YÜZÜK
KAPTAN BRÖVELİ SEDEF YÜZÜK
KAPTAN BRÖVELİ SEDEF YÜZÜK

Kaptan Bröveli Sedef Gümüş Yüzük (KAR00285)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺5.038,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.015,56(KDV Dahil)
₺190,44 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Gümüş 925 Ayar
 Ağırlık 21,00 gram

SEDEF TAŞI

Sedef, istiridye ve midye gibi deniz canlılarının kabuğunda bulunan sert bir bir maddedir. Estetik ve şık görünümü sebebiyle genelde takı ve süs eşyalarında kullanılmaktadır. 


Parıltılı bir taş olan sedef organik kökenlidir. Deniz ve okyanus bulunan tüm ülkelerde çıkartılmaktadır. Kimi zaman fosil kalıntısı şeklinde karada da bulunabilmektedir bu nedenle hem kara hem  denizde bulunan ender taşlardandır.

İçerisinde bir çok organik madde barındırmaktadır. Taşın bazı kısımları parlak beyazken bir kısmı açık beyaz renktedir. 

Sedef taşının faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;


* Sedef taşı, cesaret, güç bereket taşı olarak  bilinmektedir.

* Topladığı toprak enerjisini bedene vererek , vücutta dinçlik oluşturur.

* Kan yapımına yardımcı olur kansızlığa iyi gelir.

* Vücuttaki toksinleri temizleyen bir taştır.

* Sedef taşı dalak, böbrek, mide, bağırsak, karaciğer hastalıklarına karşı şifalı bir taştır.

* Pozitif bir düşünceye sahip olmamızı ve daha iyi analiz etmenizi sağlar .

* Baş dönmesi gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği söylenmektedir.

 

GEMİ KAPTANI

Gemilerde emir komuta zincirinde, yani hiyerarşide, en üst tabakada ki kişi. Gemi de çalışan herkes geminin kaptanına bağlı. Gemi kaptanı ise gemi ile beraber çalışan herkesten sorumlu. Şirket ile her türlü durumda irtibata geçen tek kişi. Gemi Kaptanından sonra sorumlu zabitler var. Bu zabitler kaptan adına çalışır, gemiyi yürütür, yanaştırır, kaldırır, vardiya turar, yükler, boşaltır, evrakları hazırlar, rotaları çizer, emniyet ve güvenlik meselelerini halleder, bakım tutum yapar ve her şeyi kaptana rapor eder. 

Gemi kaptanlarının bir hayli sorumluluğu vardır ve hukuki hakları da vardır. Gemi kaptanı şirket tarafından yetkilendirilip gemiye gönderildiği takdirde gemi üzerinde her hakka sahiptir.

Basitçe, gemilerin bağlama limanı ve bağlı bulunduğu devlet neresi ise, geminin su üzerinde kapladığı alan kadar yer o ülkenin topraklarıdır. Kaptan da buranın cumhurbaşkanıdır. Başka ülkelerin bu gemiye vereceği herhangi bir zarar ülkeler arası soruna yol açar.

Gemi kaptanlarının, gemi üzerinde tutuklama yetkisi, soruşturma başlatma yetkisi, adalete teslim etme yetkisi bulunmaktadır. Kaptan gemide şüpheli bir durum gördüğünde, şüpheliyi tutuklayarak ilk limanda güvenlik güçlerine teslim edebilir, ülkesine göndererek adli soruşturma başlatabilir.

Kaptan gerekli görürse gemiyi satabilir, batırabilir, terk ettirebilir. 

Gemi üzerinde bir doğum olduğu takdirde, anne ile babayı evlendirebilir. Nikah kıyabilir. Herkes bunu yanlış bilir. Kaptan kafasına göre herkese nikah kıyamaz. Şartı budur.

Gemi Kaptanları, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduktan sonra önce 1 yıl açık deniz stajını tamamlar, ardındam 3 yıl güverte zabiti, 3 yıl 1. Zabit olarak hizmet yaparak gemi kaptanlığını pozisyonuna gelir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR