< < Önceki Sayfaya Dön
YEŞİL KEHRİBAR TAŞLI GÖKTÜRK GÜMÜŞ YÜZÜK
YEŞİL KEHRİBAR TAŞLI GÖKTÜRK GÜMÜŞ YÜZÜK
YEŞİL KEHRİBAR TAŞLI GÖKTÜRK GÜMÜŞ YÜZÜK
YEŞİL KEHRİBAR TAŞLI GÖKTÜRK GÜMÜŞ YÜZÜK

Kırmızı Kehribar Taşlı Göktürk Gümüş Yüzük (H00329)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %37 İndirim
Fiyat : $190.00
İndirimli : $120.00
Yerli

Gümüş 925 Ayar
 Ağırlık 17,00 Gram

 

Yüzüğün üstündeki işleme Göktürk Trasuli sembolüdür. Bir yanına Esma-i Hüsnadan Ya VEDUD ismi, diğer yanına AY YILDIZ işlenmiş.

YA VEDUD

Allah Teâlâ, sâlih kullarını sever, sâlih kulları da Allah’ı sever. Sâlih kullarından râzıdır. Allah yaratılmış bütün varlıkların hayrını ister. Bu nedenle onlara ihsân ve ikrâmlarda bulunur. Sevilmeye en çok lâyık olan da O’dur. Her mü’minin hedefi Allah dostluğunu kazanabilmek olmalıdır. Bunun için her türlü fedakârlığa katlanmalıdır.

Bu isimden nasip alan kul, hem Allah adına herkesi, her şeyi sever; hem de herkes tarafından sevilir. 

 

Yüzüğün ortasındaki sembol, Göktürk'lerdeki Trisula veya Neptün sembolüdür. Dört köşedeki harfler Göktürk,çe "VATAN" yazıyor. 

 

 

 

Doğu Türkistan Gansu'da bulunan kaya yazıtlarındaki Trisula sembolu.

 

 

  

Astrolojideki Neptün sembölü.

 

 

KEHRİBAR NEDİR?

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşıllaşmasıyla oluşmuş, süs eşyası yapımında kullanılan, açık sarıdan kızıla değin türlü renklerde olabilen, kolay kırılabilen, bir yere hızlıca sürtülüp hafif cisimlere yaklaştırıldığında onları kendine çeken, yarı saydam bir maddedir.

 

Kehribar taşı, etkileri nedeniyle şifalı taş sayılmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu örneklendirecek olursak, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır.

 

Çoğu insan alerji sıkıntısı yaşamaktadır. Bu olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Kehribarın, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlaması da en büyük özelliklerinden biridir.