< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
KALİNİNGRAD ATEŞ KEHRİBARI
KALİNİNGRAD ATEŞ KEHRİBARI

Orjinal Damla Ateş Kehribarı Tesbih (KHR00108)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %38 İndirim
Fiyat : ₺813,46(KDV Dahil)
İndirimli : ₺508,37(KDV Dahil)
₺48,03 'den başlayan taksitlerle
Yerli

Tesbih Uzunluğu 26 cm
Tane Eni 10 mm
Tane Boyu 10 mm
Kesim Küre
Püskül  

ATEŞ VE DAMLA KEHRİBAR TESBİHLER

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşıllaşmasıyla oluşmuş, süs eşyası yapımında kullanılan, açık sarıdan kızıla değin türlü renklerde olabilen, kolay kırılabilen, bir yere hızlıca sürtülüp hafif cisimlere yaklaştırıldığında onları kendine çeken, yarı saydam bir maddedir.

Kehribar taşı, etkileri nedeniyle şifalı taş sayılmaktadır. Bu taş, takı aksesuarı olarak çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu örneklendirecek olursak, kehribar taşından yapılmış olan gerdanlık takısı, troid bezi ve de boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu engeller. Astım ve bronşit gibi solunumla ilgili hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi, kehribar taşının insan sağlığına olan etkileri arasında yer almaktadır.

Çoğu insan alerji sıkıntısı yaşamaktadır. Bu olumsuz etkiler doğurabilen alerji sorunu, kehribarın iyileştirici gücü sayesinde önlenmektedir. Ağrılar için de, kehribar taşı büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda özellikle de romatizmal ağrıları olan kişiler için kehribar taşı oldukça önemlidir. Bu taşın ağrıları giderme gücünden faydalanmak için, taşı ağrı bulunan yere sürmek yeterlidir. Böylece taşın sürüldüğü bölgedeki ağrıda azalma meydana gelir. Kehribar taşının sindirim sistemine de oldukça fazla olumlu katkıları bulunmaktadır. Kehribarın, bağırsakların düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlaması da en büyük özelliklerinden biridir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR