< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
Pelesenk Ağacı Özel El İşi Tesbih
Pelesenk Ağacı Özel El İşi Tesbih

Pelesenk Ağacı Özel El İşi Tesbih (EL00110)

Marka : Vav Gumus
İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺1.849,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.249,99(KDV Dahil)
₺118,10 'den başlayan taksitlerle
Yerli

 Tesbih Uzunluğu: 36 cm
 Tane Eni: 8 mm
 Tane Boyu: 11 mm
 Püskül: Standart
 Kesim Arpa
 
 
 
 
 
 
 
 

EL İŞİ TESBİHLER

Her tesbih ayrı ayrı özel ağaçtan el işi olarak üretilmiştir. Hepsi aynı ustanın elinin emeğidir ve gözünün nurudur. Böyle bir tesbihe sahip olmak ayrıcalıktır. Aynı tesbihi bir daha bulmak mümkün değil. Ayrıca özel günlerde sevdikleriniz için anlamlı bir hediye olacaktır.

 

PELESENK AĞACI

Pelesenk ağacı özellikle çektikçe oluşan kokusu sebebiyle tesbih severler tarafından sıkça tercih edilmektedir. İncelemiş olduğunuz bu üründe imame ve püskülünde usta işi el işçiliği oyma işlemeler bulunmaktadır.

Sıcak ülkelerde yetişen, kerestesi doğramacılıkta kullanılan bir ağaçtır. En çok Kızıldeniz kıyıları, Hindistan, Madagaskar, Senegal’de yetişir. Günlük ve ödağacı gibi hoş kokulu maddeler, pelesenkin bazı türlerinden çıkarılır. Ağaç ve ağaççık şeklinde birçok çeşidi vardır. Çoğunlukla Kızıldeniz kıyılan, Hindistan, Madagaskar, Senegal gibi sıcak iklimli bölgelerde yetişir. Pelesenk ağacının dış odunu sarı, iç odunu çikolata kahverengi ile mor arasında değişir. Ayrıca iç odunda belirli siyah ve mor damarlar bulunur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR